Piknik integracyjny w skansenie

Tegoroczny „słoneczny” piknik klas integracyjnych odbył się 27 września 2017 r. w miejscowości Bicz w gminie Stare Miasto. Uczniowie, wraz z wychowawcami i nauczycielami, brali udział w „żywej lekcji historii” prowadzonej przez kustosza Skansenu. Wszyscy z zainteresowaniem oglądali zgromadzone w parku etnograficznym unikatowe eksponaty, m.in. wiatraki „koźlaki”, domek winiarski, drewniane chałupy pokryte strzechą z oryginalnym wnętrzem sprzed lat, muzeum rolnictwa, w którym znajduje się pierwszy powojenny ciągnik  Ursus C 45, młocarnie, konne wozy strażackie. Dopełnieniem tego pięknego, wiejskiego krajobrazu był jedyny w Polsce torfowy dom, którego ściany zbudowano z trawy. Wspólne rozmowy, sesja zdjęciowa, słodki poczęstunek oraz gorąca zupa pomidorowa pozwoliły uczestnikom spędzić wspólne chwile daleko od szkolnej ławki.