Tanecznym krokiem w przyszłość… – pożegnanie maturzystów

Tegoroczna uroczystość pożegnania uczniów klas maturalnych rozpoczęła się od niezwykle miłego akcentu. Na początku reprezentanci maturzystów tanecznym krokiem w rytm poloneza weszli na salę, aby odebrać puchar i dyplom za „Najpiękniejszego poloneza 2018 roku” w konkursie portalu LM. Tristan Tomczak, reprezentujący redakcję, gratulował młodzieży i opiekunce  - pani Magdalenie Szymańskiej. W dalszej części uroczystości głos zabrała pani wicedyrektor Aleksandra Czaplicka -Wojtas, która powitała zebranych gości, w tym reprezentujących władze miasta oraz konińskie uczelnie i firmy wspierające szkołę.

Szczególne słowa skierowała do maturzystów i ich rodziców, przypominając im chwile radości i zwątpienia przeżyte w naszej szkole. Pokreśliła, że przed uczniami otwierają się nowe perspektywy, a bieżący rok maturzyści mogą ocenić jako bardzo udany. Pani dyrektor podsumowała osiągnięcia najstarszych uczniów. Najlepszą średnią w szkole uzyskała klasa III LOI – 4,36, a wśród klas technikum najwyższe wyniki wypracowała klasa IV MT – 3,93. Wśród absolwentów 37 uczniów otrzymało świadectwa z wyróżnieniem.

Tytuł najlepszego ucznia w szkole trafił do Pawła Osajdy z IV MT, zaś nagrodę dla niego - jednorazowe stypendium w wysokości 500 zł ufundował Impexmetal SA Aluminium Konin. Najlepszym uczniem technikum także został Paweł Osajda, a bon podarunkowy o wartości 500 zł ufundowało FUGO Sp. z o.o. Warto podkreślić, że przedstawiciele Impexmetal ogłosili na spotkaniu, iż w przyszłym roku szkolnym dla kilku najlepszych uczniów klas patronackich ufundują wyjazd do Niemiec na praktykę zawodową.

W dalszej część spotkania wręczono pozostałe nagrody i wyróżnienia, w tym dla członków szkolnej orkiestry, chóru, zawodniczek konińskiego „Medyka” oraz dla uczniów reprezentujących szkołę w zawodach i turniejach. Następnie odbyły się spotkania z wychowawcami i oczywiście pamiątkowa sesja klas maturalnych.

Zapraszamy do galerii.