W ruinach gosławickiego zamku…

Do kalendarza imprez szkolnych ZSGE na stałe we wrześniu wpisał się piknik klas integracyjnych. W tym roku uczniowie trzech klas wspólnie bawili się w Muzeum Okręgowym w Gosławicach. W ramach pobytu studyjnego pracownicy zaprosili młodzież na jakże inną lekcję niż tradycyjne. Z telefonami w rękach, zgodnie z wskazówkami udostępnionymi przez aplikację, młodzież przemierzała muzealne sale, odnajdywała obiekty w plenerze i wykonywała narzucone zadania. Rozwiązania drogą elektroniczną trafiały do koordynatora zajęć. Zadań było dużo, konkurencja ostra, a czasu mało. Trzeba było wykazać się wiedzą o regionie, inwencją twórczą, a przede wszystkim umiejętnością współpracy. Najlepsza okazała się grupa z klasy maturalnej, na drugim i trzecim miejscu uplasowały się pierwszaki. Piękne, jesienne słońce i smaczny poczęstunek stanowiły dopełnienie udanego dnia. Młodzieży towarzyszyła dyrekcja szkoły, wychowawcy, nauczyciele.