Sebastian blisko złota w Godollo

W Pucharze Europy w szabli kadetów Sebastian Glanc z klasy I BSE zdobył brązowy medal wraz z drużyną.Turniej został rozegrany w Godollo na Węgrzech w dniu 7.10.2018 roku. Zespół przed turniejem został rozstawiony z numerem 11. W tabeli 1/32 Polska pokonała drugi zespół z Niemiec 45-29. W kolejnej rundzie 1/16 zwycięstwo Polski na Turcją 45/32. W ćwierćfinale po trudnym meczu drużyna Polska wygrała 45 /37 z drugą drużyną z Rosji. W półfinale jednak nie udało się pokonać drużyny z USA, porażka 22/45 spowodowała walkę o brązowy medal z drugim zespołem z USA. Mecz o brązowy medal był niezwykle zacięty, raz prowadził przeciwnik raz drużyna Polska. Jednak zwycięskie trafienie zadali Polacy i oni zdobyli brązowy medal wygrywając 45/44 w składzie: Sebastian Glanc uczeń IBSE /Koniński Klub Szermierczy/, Szymon Hryciuk/Pałac Młodzieży Katowice/, Rafał Gałecki/AZS AWF Warszawa/, Oskar Peliński /ZKS Sosnowiec/. SERDECZNE GRATULACJE.