Sukces drużyny na „VIII Konkursie Krajoznawczym o Krajach Niemieckiego Obszaru Językowego”!

Nasi uczniowie: Krzysztof Andrzejewski z kl. 3Mt, Norbert Hetke z kl. 4Te, Hubert Bultrowicz z kl. 2 Los w dniu 6 listopada 2018r. zdobyli pierwsze miejsce w drużynowym konkursie krajoznawczym dotyczącym krajów niemieckiego obszaru językowego. Organizatorem wydarzenia był Wydział Filologiczny PWSZ w Koninie. Kolejna edycja poświęcona była ogólnej wiedzy o Niemczech, Austrii, Szwajcarii i Liechtensteinie. W trakcie konkursu uczestnicy mogli zapoznać się z wystawą poświęconą NRD, ponadto szkoła zaprezentowała nowy kierunek studiów: „Języki obce w mediach i biznesie", a także poinformowała o możliwości studiowania za granicą. W przerwie konkursu opiekunowie   oraz uczestnicy wysłuchali wykładu z zakresu nauczania i uczenia się języków obcych oraz akwizycji języka. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Opiekunami uczniów były: p. Agnieszka Śniegowska-Szmaj, p. Ewa Papis oraz p. Wioletta Łusiaczyk

Serdecznie gratulujemy!