Przyjdź! Twoja krew ratuje życie

SERDECZNIE zapraszamy do wzięcia udziału w akcji poboru krwi w Zespole Szkół Górniczo- Energetycznych im.S.Staszica w Koninie, budynek przy ulicy kard. S. Wyszyńskiego 3. Akcja ma charakter otwarty i jest skierowana do osób pełnoletnich.

Przyjdź! Twoja krew ratuje życie.
Akcja odbędzie się 1 lutego br. w piątek w godzinach 9.00-12.00, organizatorem jest Międzyzakładowy Górniczy Klub HDK -PCK im.Św.Barbary przy PAK Kopalni Węgla Brunatnego Konin S.A.
To już trzecia w tym roku akcja krwiodawstwa na terenie szkoły. Dwie pierwsze pozwoliły zebrać ok.46 litrów krwi. Wśród uczniów Szkoły najaktywniejsi okazali się krwiodawcy z klas: 4EO, 3MT, 4E/M. Dziękujemy.
Ofiarność krwiodawców z ZSGE została doceniona w etapie okręgowym XV edycji Turnieju „Młoda Krew Ratuje Życie”. Zespół Szkół Górniczo – Energetycznych im. S. Staszica w Koninie zajął pierwsze miejsce w kategorii: największa ilość oddanej krwi. Uczniowie szkoły oddali 156, 781 litrów krwi. Oddając krew pomagają wygrać życie. Zespół Szkół Górniczo – Energetycznych okazał się szkołą z najlepszym wynikiem wśród 27 zgłoszonych w okręgu wielkopolskim do Turnieju.
Zarząd Klubu HDK PCK im.Św.Barbary PAKKWB Konin S.A. złożył krwiodawcom z ZSGE „ogromne słowa podziękowania za Dar Uczestnictwa w organizowanych akcjach w roku 2018” oraz pogratulował I Miejsca Szkole. Dziękujemy.
Już w kwietniu 2019 planowana jest następna akcja.