„Jak nie czytam jak czytam” - w obiektywie

„Jak nie czytam jak czytam” to IV edycja ogólnopolskiej akcji czytelniczej. Jej głównym organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”, a patronat nad nią sprawuje między innymi Biblioteka Narodowa. Przedsięwzięcie skierowane jest do uczniów i nauczycieli wszystkich typów szkół w Polsce i za granicą.Gównie cele akcji to przede wszystkim promocja czytania i promocja książek wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie, wspieranie dzieci i młodzieży aktywnych czytelniczo. W tym roku, po raz trzeci, nasza szkoła zgłosiła swój udział w tej akcji. 7 czerwca 2019 roku uczniowie 11 klas razem z uczniami z całej Polski ustanawiali rekord  czytania -  dowodem czego są zdjęcia czytających uczniów.  Organizatorem przedsięwzięcia jest pani Ewa Lesień – nauczyciel-bibliotekarz.