Inauguracja roku szkolnego 2019/20

2 września zakończył się dla wszystkich uczniów czas wakacyjnego wypoczynku i rozpoczął się nowy rok szkolny 2019/2020. Społeczność ZSGE zgromadziła się na uroczystej inauguracji na szkolnym boisku. W części oficjalnej pan dyrektor Janusz Kamiński serdecznie powitał wszystkich uczniów, grono pedagogiczne, rodziców oraz pracowników administracji, przypominając jak co roku, ile dni dzieli nas od wakacyjnego odpoczynku. Szczególnie ciepłe słowa skierował do uczniów dwudziestu klas pierwszych, zapewniając, że nowa szkoła, w której będą spędzać istotną część swojego dnia, jest miejscem wspierającymi ich pełny rozwój. Pan dyrektor przypomniał również tragiczne wydarzenia sprzed osiemdziesięciu lat, a zebrani minutą ciszy uczcili pamięć poległych w czasie II wojny światowej. Po uroczystości uczniowie udali się do sal na spotkania informacyjne ze swoimi wychowawcami.