Spotkanie z noblistką

Literacką Nagrodę Nobla przyznaną za rok 2018 otrzymała polska pisarka Olga Tokarczuk. Jest to pierwsza polska pisarka, która została nagrodzona tą prestiżową nagrodą. Wcześniej wśród nagrodzonych polskich twórców znaleźli się Henryk Sienkiewicz (1905), Władysław Stanisław Reymont (1924), Czesław Miłosz (1980) oraz poetka Wisława Szymborska (1996). Z tej okazji, społeczność uczniowska ZSGE przyłącza się do gratulacji dla Pani Olgi Tokarczuk.

Cieszymy się tym bardziej, że w 2016 roku uczniowie naszej szkoły mieli okazję być na spotkaniu z pisarką, które organizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie. To tam, przyszła noblistka podpisała swoją książkę zatytułowaną „Księgi Jakubowe” z dedykacją „ Czytelnikom ZSGE w Koninie”. Egzemplarz tej książki znajduje się w bibliotece szkolnej. Dostępne są również inne książki Olgi Tokarczuk - laureatki Literackiej Nagrody Nobla.

Biblioteka szkolna zachęca do udziału w spotkaniach z pisarzami, które w ramach projektu „Konin lubi książki” finansowanego przez Koniński Budżet Obywatelski, organizuje Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie. Spotkania są bezpłatne.