Informatycy w firmie Talex S.A

W miniony wtorek 28 lutego uczniowie drugiej klasy technikum informatycznego Zespołu Szkół Górniczo-Energetycznych wraz z opiekunami mieli przyjemność zwiedzić firmę Talex w Poznaniu. Firma Talex jest nowoczesnym centrum danych udostępniającym swoje zasoby sprzętowe grupie Allegro i największym bankom w Polsce. Prezes zarządu firmy pan Janusz Gocałek oprowadził  uczniów po „żelbetowym sejfie”, w którym to umieszczone są kapsuły dedykowane poszczególnym klientom. Ogromna ilość serwerów, urządzeń sieciowych oraz zabezpieczeń, chroniących centrum przed wszelkiego rodzaju zagrożeniami zarówno programowymi, jak i fizycznymi, zrobiła duże wrażenie na uczniach.Technologiczny majstersztyk obiektu uczniowie zapamiętają na długo i miejmy nadzieję, że będzie to inspiracją do dalszej nauki i rozwoju w zawodzie informatyka. Wizyta w firmie była możliwa dzięki projektowi Wielkopolskiego Związku Pracodawców Lewiatan - Akademia praktyków.