Wycieczka do Solaris Bus & Coach S.A

Uczniowie klasy 2 PS w ramach projektu Wielkopolskiego Związku Pracodawców Lewiatan - Akademia praktyków mieli możliwość zwiedzenia wyjątkowego miejsca na mapie przemysłu Wielkopolski. Podczas wycieczki zapoznali się z historią firmy Solaris. Na spotkanie (na wcześniejszą prośbę młodzieży) zaproszono także przedstawicielkę z Działu Personalnego. Uczniowie mogli zadawać pytania dotyczące m.in. staży, zatrudnienia w firmie, czy też pytań zadawanych najczęściej podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Następnie udali się na halę produkcyjną, gdzie mogli zapoznać  się z kolejnymi etapami produkcji autobusów Solaris. W trakcie tego "obchodu" uczniowie zadawali bardzo dużo pytań dotyczących kwestii technicznych, organizacji pracy na poszczególnych stanowiskach, wyposażenia autobusów a nawet cen i ilości zamówień do różnych państw Europy. Wszyscy uczniowie - bez wyjątków - byli bardzo zadowoleni z wycieczki. Mogli na własne oczy zobaczyć działanie tak dużej i prężnej firmy. Przedstawiciel firmy podziękował naszym uczniom za dyscyplinę i zachowanie podczas zwiedzania.

Kilka informacji o firmie.

Solaris Bus & Coach S.A. to przedsiębiorstwo rodzinne, którego założycielami i właścicielami są Solange i Krzysztof Olszewscy. Firma jest liczącym się w Europie polskim producentem autobusów miejskich, międzymiastowych i specjalnych oraz trolejbusów i tramwajów. Od momentu uruchomienia produkcji w 1996 roku fabrykę w Bolechowie pod Poznaniem opuściło już ponad 12 000 pojazdów. Obecnie rodzinna firma Olszewskich zatrudnia blisko 2500 osób, a produkowane przez nią pojazdy jeżdżą w 30 państwach w ponad 600 miastach. W 2016 roku autobus elektryczny marki Solaris został uznany najlepszym autobusem miejskim roku 2017.