Finał wielkopolskiego konkursu "Statystyka mnie dotyka"

W czwartek, 11 kwietnia w Centrum Edukacyjnym Usług Elektronicznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu odbył się finał wielkopolskiego konkursu "Statystyka mnie dotyka", do  którego zakwalifikowały się uczennice   Zespołu Szkół Górniczo-Energetycznych im. Stanisława Staszica w Koninie: 
Wiktoria Kowalska i Martyna Anna Waszak przygotowywane przez panią Martę Woźniak
 
W pierwszym etapie dziewczęta opracowały plakat pt. "Sytuacja gospodarcza województw a budżety gospodarstw domowych i poziom zagrożenia ubóstwem mieszkańców". Jury spośród wszystkich nadesłanych prac wybrało 6 najlepszych do udziału w drugim etapie, w którym autorzy mieli zaprezentować opracowane zagadnienie. W finale jury przyznało zespołowi ZSGE drugie miejsce. Serdecznie gratulujemy! Organizatorzy konkursu: Urząd Statystyczny w Poznaniu, Polskie Towarzystwo Statystyczne i Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu.